Hogy ki vagyok?
Kuckósítás szakértő.
Sok száz, puha kuckó és kedves visszajelzés után merem ezt leírni. Három lassan felnőtt gyerkőc anyukája. Szeretek segíteni a családoknak, a puhaságaimmal könnyebbé tenni az altatást, mosolygóssá a reggeli ébredést.
Hogy, hol kezdtem? Az egyik legfontosabb célom az volt, hogy a gyerekeimmel tölthessem a legtöbb időt, amíg felnőnek. Félretettem a kertész diplomámat, megnéztem, mihez értek, mire kaptam tehetséget? És elkezdtelek meghallgatni Benneteket, anyukákat, apukákat, gyerekeket és nagyikat, és lerajzolni, mit szeretnétek látni a gyerkőcök ágya körül. Lassan 20 éve varrom a saját tervezésű textileket.
Alapvető érték számomra a munkám kifogástalan minősége, a kedvesség és a gyerekek testi, lelki biztonsága.
Az egyik legújabb témám láthatod az állatos hippi busz falvédőn – Indulhatunk?
Szeretettel várlak : Kata
Hogyan készül?
Kuckósítunk. Tervezzünk együtt puha, biztonságos kuckót a hálószobába. Gyerekeknek és felnőtteknek. Modern pasztell vagy vidám színekkel, a szobához hangolva. Mosható falvédő, takaró, párna. Kérj egyedi grafikát, vagy válassz készletről.
A quilt technikánál a digitális rajztábláé a munka kreatív része – először megrajzolom a falvédőt/takarót – kívánságotok szerint
A tervet egy profi csapat, festi meg „életnagyságban” a textilkép felső anyagára. A quilt (steppelt textilkép) színes előlapja számítógépes grafika alapján textil-nyomtatással készül, bababarát festékekkel.
A festés után jön a második felvonás – a varrógép és én. 🙂
Összedolgozom a három réteget (szendvicset) hátlapot, bélést és elejét a minta kontúr vonalai mentén.
Gyakorlatilag újra rajzolom a képet tűvel és cérnával. A falvédő/takaró/párna motívumai ezáltal kissé kiemelkednek a síkból.
Az eredmény megszólalásig hasonlít a patchwork, applikált falvédőre 🙂 Hosszú évekig applikálással, klasszikus patchwork és quilt technikával készültek a puhaságaim, 8-9 éve váltottam erre a különleges technikára.
Három rétegű, bélelt, puha tapintású lesz a kész darab, a motívumok vonalában a rétegek egymáshoz vannak varrva. A hátlapon ezeket a kontúrokat látni. Az ilyen bélelt, tűzött munkákat hívják Quilt-nek.
Bármelyik témát kérhetitek:
- Quilt falvédőként, gazdag kidolgozással (három rétegű, steppelt) vagy
- Plüsi falvédőként vastag velur-bársony anyagból (két rétegű)
Minden puhaság szín és formatartó. Bátran használható, mosható.
A felhasznált festékek rendelkeznek ECO passporttal, amely biztosítékot nyújt arról, hogy a festék semmilyen allergén anyagot nem tartalmaz és az előállításuk környezetbarát.
Kérhető ingyenes, bélelt muti-minta is. 🙂
A bársonyos Plüsi anyagból, polár hátlappal is kérheted bármelyik, honlapon látott grafikát, vagy az egyedi terveket. Két rétegű, vastag, puha anyagból készül. Önmagában is szép tartása van. Szófogadóan rásimul a falra. Tökéletes választás a hideg külső falakra is. Nem szükséges tűzni, ezért kedvezőbb az ára.
Ez tényleg plüsi 🙂
MEGOLDÁS:
- ha új, nagy ágyba kerül a kicsi
- ha szeretnéd, hogy már saját ágyban aludjon (a tiédet kinőttétek)
- ha hideg a fal
- ha kell egy kuckó
- ha kicsit feldobnád a szobát
- ha igazi otthonos érzést szeretnél a gyerekszobába
- ha apa morog az ágy melletti foltokért
100 % minőségi garancia jár minden darabra.
Quilt falvédők, takarók, párnák
Rögzítés
A rejtett textil füles megoldás (bújtatós) az atombiztos megoldás.
A felszereléséhez egy fenyő lécre, pár csavarra és tiplire lesz szükség. A lécet a legkisebb barkácsboltban is méretre szabják Nektek. A hossza egyezzen meg a falvédő hosszával.
Kb 4 cm széles, 1-1,5 cm vastag léc az ideális.
A favédő hátlapján levő rejtett, textil bújtatókat húzd rá a lécre, majd ezt követően csavarozd a helyére a lécet. Mielőtt megszorítod a csavarokat,szépen, a helyére igazíthatod a füleket.
A lécet közvetlenül a falhoz is csavarozhatjátok, vagy használhattok a két végén egy-egy kampót. Ezek is egyfajta csavarok, tiplivel tudjátok használni.
A tépőzáras megoldás is stabil.
Bírja az aktív használatot.
A puha oldalt rávarrom a falvédő hátlapjára, a kemény oldalt pedig küldöm a csomagban.
Ragaszthatod közvetlenül a falra is kétoldalas ragasztóval.
Nézd meg, milyen nálatok a festés, vagy a tapéta – nehogy lehúzd a tépőzárral együtt – inkább ajánlom a fa lécet.
A lécet először tiplivel csavarral szereld a falra.
Majd a lécre jó minőségű kétoldalas ragasztóval vagy kárpitos tűzőgéppel/apró szegekkel /rajzszögekkel erősítsd hozzá a tépőzár kemény felét.
Végül simítsd rá a puha felét (ami a falvédőre van varrva)
Ha kérdésed lenne, keress bátran 🙂 Szeretettel várlak:
Kata